Wczoraj Muse zdradziło pierwsze oficjalne informacje dotyczące nowego wydawnictwa, które na półki sklepowe trafi już 8 czerwca tego roku.

Singlem promującym album pt. „Drones” będzie kawałek „Dead Inside”, którego premierę zespół zapowiedział na 23 marca. Zanim jednak poznamy singiel muzycy dzielą się z fanami innym nowym nagraniem – utworem pt. „Psycho”, od którego nazwę wzięło specjalne tournée składające się z sześciu koncertów na terenie Wielkiej Brytanii, podczas których zespół zapewne zaprezentuje część nowego materiału – pierwszy z nich już w niedzielę w Belfaście.

Matt Bellamy pytany o znaczenie tytułu siódmego studyjnego krążka trio z Devon tłumaczył to tymi słowami: „Dla mnie „Drony” są metaforą psychopatów. Świat jest prowadzony przez ludzi-drony, którzy wykorzystują inne drony, aby zmienić nas wszystkich w sobie podobne stworzenia. Ten album odkrywa drogę człowieka od porzucenia i utraty nadziei, jego indoktrynacji przez system, aby zmienić go w człowieka-trutnia, do jego ewentualnej ucieczki od swoich prześladowców.”

Album od dziś można zamawiać w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej zespołu. Posłuchaj „Psycho” już teraz!

Nie ma więcej wpisów