Z zaskakującą regularnością, jak na openerowe standardy, ogłaszają organizatorzy kolejnych artystów, którzy w tym roku zawitają do Gdyni. Do tej pory ich częstotliwość była równie stała, jak punktualne sa pociągi PKP. Teraz co dwa tygodnie wsłuchujemy się w radioodbiorniki i Program Alternatywny, a te wizyty przeplatane są nazwami ujawnianymi na facebooku. Tak trzymać Open’er Festival.

Powoli zaczyna krystalizować się charakter edycji 2015 tej imprezy. Już teraz można powiedzieć, że organizatorzy postawili na silne zróżnicowanie zapraszanych artystów. Ciężar gatunkowy całego przedsięwzięcia zdecydowanie odsunął się od gitarowego grania. Więcej mamy w tym roku elektroniki, więcej też tzw. „czarnych rytmów”. Cały dzień zastanawialiśmy się, co też Mikołaj Ziółkowski doda do tej wybuchowej mieszanki. Po 19:00 organizatorzy zaspokoili naszą ciekawość. Do line-upu dołączyli:

The Vaccines -razem z materiałem z nowej płyty, której data premiery nie jest jeszcze znana, otworzą koncerty zagranicznych wykonawców na Main Stage w piątek, 3 lipca.

Nervy – zupełna nowość polskiej sceny muzycznej openerowej publiczności zaprezentuje się na Alter Stage.

Kaytranada – nowa elektronika prosto z Kanady przybędzie do Polski z pełnoprawnym debiutem i zagra na Alter Stage w sobotę 4 lipca.

Disclosure – wielka młoda gwiazda zamknie cały festiwal koncertem na Main Stage.

Czy jutro poznamy kolejną nazwę z okazji tzw. „tanecznych piątków”?

Nie ma więcej wpisów