O tym, że fotografia koncertowa to wcale nie taki łatwy orzech do zgryzienia wiadomo nie od dziś. W dobrym zdjęciu z koncertu musi być trochę magii, a żeby tę uchwycić, nie wystarczy torba świetnego sprzętu.

Warszawa już od trzech lat pokazuje, że w Polsce nie brakuje osób związanych z fotografią, które potrafią na zdjęciach pokazać tę magię. Teraz zapraszamy na pierwsze spotkanie z fotografią koncertową w Poznaniu. Grupa dziewięciu szaleńców podjęła się zadania przybliżenia i pokazania, czym jest dla nich i czym może być dla jej odbiorców, trudna sztuka dokumentowania muzyki.

PHOTOPASSje – czyli poznańska Wystawa Fotografii Koncertowej będzie miała swój wernisaż 19 marca o godzinie 18:18 w galerii Oko/Ucho mieszczącej się przy Estradzie Poznańskiej. Otwarcie wystawy uświetni koncert Fismolla, który odbędzie się dokładnie drzwi obok w Scenie na Piętrze o godzinie 20:00! Same zdjęcia będzie można oglądać do 14 kwietnia.

Chcemy tworzyć i pokazywać świat muzyki widziany za pośrednictwem naszych obiektywów. Skupieni w jednym miejscu możemy ułatwić kontakt tym, którzy szukają profesjonalnego podejścia do tematu, albo po prostu chcą zobaczyć to, co w koncertowej fotografii jest najlepsze. Chcemy pokazać, że fotografia koncertowa nie jest zbiorem przypadkowych kadrów stanowiących ilustracje do relacji z wydarzenia, lecz pasją, miłością do muzyki, zmysłem połączonym z refleksem. Przede wszystkim to ciężka praca.

Podczas pierwszej edycji wystawy PHOTOPASSje będzie można zobaczyć zdjęcia autorstwa: Michała Antoniewicza, Anny Chylewskiej, Karoliny Kiragi, Tomasza Kuehna, Karoliny Lewandowskiej, Marcina Pflanza, Pawła Rychtera, Justyny Szadkowskiej oraz Jakuba Walczaka. Selekcji prac na wystawę dokonał Sławomir Tobis – poznański fotograf, autor wielu prac i wystaw oraz kurator wystaw fotograficznych znanych fotografów, uczestnik jury prestiżowych konkursów fotograficznych, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Nie ma więcej wpisów