O tym, że fotografia koncertowa to wcale nie taki łatwy orzech do zgryzienia wiadomo nie od dziś. W dobrym zdjęciu z koncertu musi być trochę magii, a żeby tę uchwycić, nie wystarczy torba świetnego sprzętu. Są także artyści, którzy mimo stosowania minimum środków, roztaczają na koncertach ogrom wspomnianej już magii zdolnej wypełnić całą salę i zahipnotyzować setki osób. Połączenie tych dwóch sił wydaje się być idealnym sposobem na pokazanie czym dla ludzi – muzyków, słuchaczy oraz wszystkich, którzy przy niej pracują – jest muzyka.

W czwartek 19 marca będzie niepowtarzalna okazja aby się o tym przekonać na własnej skórze, gdyż w poznańskiej Scenie na Piętrze odbędą się dwa niezwykłe wydarzenia – solowy koncert Fismolla oraz wernisaż pierwszej w Poznaniu Wystawy Fotografii Konertowej PHOTOPASSje.

Samego Fismolla nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzyk pracuje właśnie nad materiałem na drugą płytę, a zadebiutował w 2013 roku albumem „At Glade” mając zaledwie 19 lat. Zachwycił tym albumem wszystkich, łącznie z takimi autorytetami jak Katarzyna Nosowska, która zaprosiła Arka do supportowania swoich koncertów, dzięki czemu zyskał rzesze oddanych fanów. Fismoll o godzinie 20:00 przeniesie poznańskich słuchaczy zgromadzonych w Scenie na Piętrze do swojego świata dźwięków, a uwierzcie na słowo – tam warto być.

Wcześniej w mieszczącej się vis-à-vis Sceny Na Piętrze Galerii OKO\UCHO odbędzie się wspomniany wyżej wernisaż pierwszej poznańskiej Wystawy Fotografii Koncertowej PHOTOPASSje. Grupa dziewięciu szaleńców działających głównie w Poznaniu podjęła się zadania przybliżenia i pokazania, czym jest dla nich i czym może być dla jej odbiorców, trudna sztuka dokumentowania muzyki.

Podczas pierwszej edycji wystawy PHOTOPASSje będzie można zobaczyć prace autorstwa: Michała Antoniewicza, Anny Chylewskiej, Karoliny Kiragi, Tomasza Kuehna, Karoliny Lewandowskiej, Marcina Pflanza, Pawła Rychtera, Justyny Szadkowskiej oraz Jakuba Walczaka. Selekcji prac na wystawę dokonał Sławomir Tobis – poznański fotograf, autor wielu prac i wystaw oraz kurator wystaw fotograficznych znanych fotografów, uczestnik jury prestiżowych konkursów fotograficznych, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wystawę będzie można oglądać do 14 kwietnia – wstęp jest bezpłatny.

Chcemy tworzyć i pokazywać świat muzyki widziany za pośrednictwem naszych obiektywów. Skupieni w jednym miejscu możemy ułatwić kontakt tym, którzy szukają profesjonalnego podejścia do tematu, albo po prostu chcą zobaczyć to, co w koncertowej fotografii jest najlepsze. Chcemy pokazać, że fotografia koncertowa nie jest zbiorem przypadkowych kadrów stanowiących ilustracje do relacji z wydarzenia, lecz pasją, miłością do muzyki, zmysłem połączonym z refleksem. Przede wszystkim to ciężka praca.

Koncert Fismolla
Kiedy: 19.03 (czwartek)
Gdzie: Poznań, Scena na Piętrze (ul. Masztalarska 8)
Start: 20:00
Wstęp: 30 zł / 35 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

PHOTOPASSje – Wystawa Fotografii Koncertowej
Kiedy: 19.03 – 14.04
Gdzie: Poznań, Galeria OKO/UCHO (ul. Masztalarska 8)
Start: 18.03 godzina 18:18
Wstęp: free

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów