W festiwalowym świecie coraz większą rolę, obok tego co się ogłasza, zaczyna odgrywać sposób jak się to robi. Ograniczeniem dla formy jest tylko wyobraźnia i możliwości finansowe organizatorów. Kiedy na zachodzie udostępniają oni specjalne gry (Primavera) czy angażują fanów (Bonnaroo), u nas imprezy kurczowo trzymają się utartych ścieżek radiowo-socialmediowych. Poza jednym.

Organizatorzy Soundrive Festival docenili magię niestandardowego ujawniania programu i postanowili z niej skorzystać. Poprzednim razem otrzymaliśmy do rozwiązania cztery rebusy, a kazdy zdradzał jednego wykonawcę. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że w klubie B90 wystąpią Glass Animals, All We Are, East India Youth oraz Gengahr.

Tym razem organizatorzy postanowili przetestować naszą wiedzę za pośrednictwem krzyżówek. Po ich rozwiązaniu i odszyfrowaniu dzięki nim kodu poznaliśmy kolejne dwie gwiazdy, które zostały potwierdzone na antenie Radia Gdańsk. We wrześniu do Polski zawita rockowa psychodelia od Temples oraz grunge od Drenge.

W tym roku Soundrive Festival odbędzie się już po raz czwarty. Impreza, która jest zdecydowanie najciekawszą w świecie muzyki alternatywnej, odbędzie się w dniach 3-5 września w klubie B90, na terenie Stoczni Gdańskiej.

Nie ma więcej wpisów