„Lubię sobie z rana obalić mit… Ponoć źle się dzieje w polskiej muzyce… Organizm sznuruje usta i strąca łby argumentom tych, którzy bronią owej tezy. Tego poranka mit runął z hukiem, pozostawiając mnie poruszoną muzyką, a przede wszystkim słowem.”

Tak o Organizmie mówiła Katarzyna Nosowska przy okazji premiery ich ostatniego albumu, od którego wydania minęło już 5 lat. „Koniec, Poczatek, Powidok” jednak bronił się nie opiniami muzycznych autorytetów, ale samą muzyką jaka się na nim znalazła. W końcu po nieznośniej, trwającej pół dekady muzycznej ciszy, przyszedł czas na kolejną porcję piosenek od Organizmu.

Panowie nie zdradzają zbyt wiele – nowy album przyniesie ze sobą dziesięć nowych kompozycji, a nosić będzie tytuł „Plaża Babel”. Niestety nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery krążka, ale prócz fenomenalnej okładki, której autorem jest Przemek Dzienis, muzycy zdradzili także tytuły utworów, które znajdą się na trzeciej studyjnej płycie zespołu. Wiadomo, że zespół nad nowym materiałem pracował z Marcinem Borsem, a nagrań dokonano w studiu Fonoplastykon latem ubiegłego roku.

Pełna tracklista „Plaży Babel” poniżej:

1. „10 piętro”
2. „Promień”
3. „Nagrody Pocieszenia”
4. „Doba Hotelowa”
5. „Odliczanie”
6. „Kwiatostan”
7. „Wydmy”
8. „Oceania”
9. „Babel”
10. „Przegrałem”

Nie ma więcej wpisów