Zdaje się, że po spektakularnym upadku Ursynaliów w roku 2013, inna studencka impreza chciałaby zająć miejsce najciekawszego festiwalu organizowanego przez i dla studenckiej braci. Krakowskie Czyżynalia stawiają na rozwój małymi krokami i nie zapominają o swoich korzeniach. W swoim programie łączą kojarzone z juwenaliami zespoły, najpopularniejszych polskich artystów oraz ciekawych gości muzycznych z zagranicy. Obecnie stopniowo poznajemy program tegorocznej odsłony krakowskiej imprezy. Dziś organizatorzy zaskoczyli ogłaszając, że na Czyżynaliach wystąpi… Mogwai.

Taka decyzja może wydawać się ryzykowna. Szkocki zespół grający post-rocka kojarzy się z odbiorcą rozsmakowanym w alternatywie, juwenalia zaś, to impreza która trafiać powinna do jak najszerszej publiczności. Jesteśmy przekonani, że ta odważna decyzja spotka się z przychylnością studentów, w końcu Mogwai to jeden z najciekawszych koncertowo zespołów. Szkoci cały czas promują swój zeszłoroczny album „Rave Tapes”, w Krakowie zagrają 16 maja.

Obok Mogwai na Czyżynaliach pojawią się: Pidżama Porno, Artur Rojek, Curly Heads, Luxtorpeda, Nosowska, Maria Peszek, Grubson, Kult i kilku jeszcze nieogłoszonych artystów. Impreza odbędzie się w Muzeum Lotnictwa w dniach 15-16 maja.

Nie ma więcej wpisów