Festiwal Tauron Nowa Muzyka to jedna z najciekawszych imprez w naszym kraju i jeden z najlepszych barometrów muzycznych. Organizatorzy katowickiej imprezy potrafią bezbłędnie i na długo przed światem wyczuć gorące nazwisko i zaprezentować je swojej publiczności. Świetnym przykładem takiego działania jest między innymi goszczące na scenie głównej w roku 2014 trio Years & Years.

Festiwal szeroko doceniany jest również poza granicami naszego kraju. Wystarczy wspomnieć, że Tauron Nowa Muzyka jest aktualnie panującym najlepszy małym europejskim festiwalem. Nosząc to miano organizatorzy stoją przed dużym wyzwaniem utrzymania wspaniałej passy. Zadanie o tyle trudniejsze, że festiwal czeka jubileuszowa, dziesiąta edycja, co z pewnością będzie wzmagało oczekiwania publiczności.

O programie tegorocznej odsłony imprezy wiemy już całkiem dużo. Do tej pory ogłoszeni zostali: Autechre, Tyler The Creator, Jamie Woon, Kiasmos, Dopplereffekt, Ghostpoet, Vessels, Objekt, The Juan Maclean, Portico, Fatima oraz Kwabs. W miniony weekend poznaliśmy również skład specjalnej strefy Carbon Central. Dziś przy odbiornikach radiowych spotkaliśmy się, że poznać kolejne wykonawcę, który zaprezentuje się podczas Tauron Nowa Muzyka 2015.

W niedzielę, 23 sierpnia, podczas koncertu zamknięcia festiwalu wystąpi Jeff Mills. Legenda muzyki elektronicznej i techno z Detroit wystąpi razem z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Szykuje się niezapomniane doznanie, jakim niewątpliwie będzie zderzenie elektroniki z niemal osiemdziesięcioosobową orkiestrą symfoniczną. Wydarzenie, którego melomani nie powinni przegapić.

Nie ma więcej wpisów