Muzycznych duetów u nas dostatek, ale i ten przyjmiemy. Jak widać i słychać, muzyczne pary coraz częściej przejmują przestrzeń i wpisują się w rozszerzającą się listę nazw i zjawisk, które warto śledzić. Nie inaczej jest z The Party Is Over, którzy – nieadekwatnie do swojej nazwy – imprezę raczej rozkręcają. W końcu ich hasłem zostało: The Party Is Over. Life never ends.

Daria Ryczek oraz Michał Wajdzik zaczęli wspólnie tworzyć w 2014 roku, jednak światu pokazali się dopiero na początku tego roku. Jak głosi historia, pierwszymi słuchaczami elektronicznej mieszanki trip-hopu i berlińskiego techno były ściany jednej z modernistycznych kamienic w sercu Katowic. A chociaż swój pierwszy koncert zagrali dopiero 7 lutego, to już teraz coraz częściej można ich zobaczyć na kolejnych scenach. I dobrze, bo choć sami z siebie małomówni, to zdecydowanie przyciągają swoją twórczością.

1. Kim jesteście?

Jesteśmy duetem, który powstał w Katowicach w połowie 2014 roku.

2. Co i w jaki sposób tworzycie?

Tworzymy muzykę, która jest nasza od samych podstaw. Naszymi instrumentami są komputer i głos. Programujemy każdy dźwięk, nie korzystamy z gotowych sampli. Michał tworzy głównie poza domem – jeżdżąc pociągami, siedząc gdzieś na mieście. Sporo dzieje się wtedy dookoła, można łowić dźwięki i pomysły z otoczenia. Ostateczny efekt jest kolażem powstałych w ten sposób bitów oraz tekstów Darii. Surowa, choć często wybuchowa, elektronika jest oswajana jazzowo-soulowym wokalem.

3. Kim/czym się inspirujecie?

Mamy nieco odmienny muzyczny background. Michał wychował się na rocku, funku i acid jazzie. Daria jest pod dużym wpływem soulu i jazzu. Silnie wpływają nas emocje, które przez nas przechodzą. Uważamy, ze dobra muzyka to taka, którą można odczuwać, w której właśnie emocje budują klimat. Na co dzień inspirują nas dźwięki miejskiej rzeczywistości, a także akustyka opuszczonych, industrialnych przestrzeni.

4. Co dla Was jest najważniejsze w tworzeniu muzyki?

Ciągłe poszukiwanie nowych inspiracji – ze świata wokół i z siebie nawzajem. Przy tym pozostawanie niezależnym w swoim spojrzeniu na proces kreacji.

5. Jeśli nie muzyka to…?

Sport – wiele wolnych chwil spędzamy na jego uprawianiu. A także podróże i fotografia, często w połączeniu.

Nie ma więcej wpisów