Do premiery najnowszego, trzeciego już krążka Florence and The Machine pozostało niespełna dwa miesiące. Na ten dzień fani „Flo” z pewnością czekali od pierwszych chwil, gdy dowiedzieli się o nadchodzących produkcjach Brytyjki. Na początku pojawiły się grafiki dotyczące okładki albumu, a później przyszedł czas na tajemniczy singiel „How Big, How Blue, How Beautiful”.

Po tym tytułowym utworze poznaliśmy elektryczny „What Kind of Man” oraz piękną i spokojną „St Jude”. Od razu można było zauważyć znaczną zmianę w twórczości zespołu. Utwór „What Kind of Man” ze swoimi mocnymi uderzeniami perkusji i groźnym głosem wokalistki brzmi obiecująco, ale nie jest to ta sama grzeczna Florence, znana nam z płyt „Ceremonials” i „Lungs”, gdzie akompaniowały jej delikatne odgłosy harfy i klawiszy fortepianu.

Zupełnie inaczej jest w poznanej już przez nas balladzie „St Jude” oraz pierwszym singlu. Te dwie piosenki sprawiają, że możemy się wyciszyć i zacząć snuć dalekie rozmyślania. Dziś nastąpiła chwila, kiedy możemy posłuchać kolejnego utworu, dzięki któremu dowiemy się jak bardzo różnorodna będzie najnowsza płyta artystki. „Ship To Wreck” to szybkie tempo, wpadająca w ucho melodia, rytmiczny dźwięk gitary oraz silny wokal Florence. Moim zdaniem, kawałek ten w sam raz nadaje się na dalekie wycieczki samochodem przez bezdroża czy kolorową zabawę podczas koncertu Florence i jej maszyn, które rozpędzone porywają ze sobą tłum fanów na ten statek kołyszący się w stronę zagłady.

Przypominamy, że premiera płyty odbędzie się 1 czerwca, a utwór „Ship To Wreck” jest utworem otwierającym cały album „How Big, How Blue, How Beautiful”.

Nie ma więcej wpisów