Do tej pory Europę odwiedzili tylko kilka razy. Polski nigdy. Pierwszy i jedyny występ w naszym kraju na tej trasie koncertowej nowozelandzka grupa da 9 maja w warszawskiej Hydrozagadce, gdzie promować będzie swoją najnowszą płytę.

Jakob w swojej twórczości zaliczył już porównania do wielu kapel, m.in. do Mogwai czy Sonic Youth. Koncertował razem z Toolem, ISIS, Mono czy Russian Circles. Teraz wyrusza w trasę promującą czwarty w ich dorobku album „Sines”, wydany jesienią 2014 roku.

W swoich utworach trio łączy to, co w post-rockowej muzyce najlepsze: delikatne kompozycje, doprawione ambientowymi elementami, często przybierające mocniejsze, gitarowe formy. Na ostatnim krążku w zaledwie 7 utworach zmieścili całe pokłady emocji, energii i melancholii jednocześnie, budując każdym pojedynczym utworem odrębny świat. Teraz zaproszą do niego swoich słuchaczy.

Tego wieczoru na scenie towarzyszyć im będzie warszawski kwartet Moonglass. Grupa powstała w 2008 roku i przez pierwsze lata istnienia działała pod nazwą Sands Of Sedna. Obecnie tworzą go muzycy znani m.in. z Tides From Nebula, NAO czy Licorea.

Do tej pory zespół miał okazję supportować takie grupy, jak God Is An Astronaut, And So I You From Afar (Irlandia), Sleepmakeswaves (Australia), Jeniferever (Szwecja), Junius (USA) i Blindead (Polska).

Nie ma więcej wpisów