Zjawiskowa Sharon Van Etten zapowiada wydanie nowej EP-ki. Płyta będzie nosiła tytuł „I Don’t Want to Let You Down”, a artystce towarzyszyć będą na niej między innymi muzycy z The War on Drugs, Megafaun oraz Ben Folds Five.

Wszystko zaczęło się w styczniu tego roku, kiedy Sharon podczas występu u Ellen DeGeneres po raz pierwszy wykonała utwór „I Don’t Want to Let You Down”, który miał jednocześnie zwiastować wydanie nowej płyty. Dziś wiadomo, że zostanie ona wydana latem, a dokładnie 9 czerwca nakładem wytwórni Jagjaguwar i będzie nosić taki sam tytuł jak piosenka prowadząca.

Choć na EP-kę składać się będzie pięć utworów, to udzieli się na niej cała moc muzyków z Adamem Granducielem i Davem Hartley’em z The War on Drugs na czele, Bradem Cookiem z Megafauna oraz Darrenem Jessee z Ben Folds Five. Sharon nie odstępuje także Stewart Lerman, który produkował „Are We There” – album długogrający artystki z zeszłego roku.

Z niecierpliwością oczekuję na nadejście czerwca oraz mocno wierzę, że będziemy mogli ujrzeć Sharon na którymś z polskich festiwali latem.

Lista utworów na EP-ce:
1. „I Don’t Want to Let You Down”
2. „Just Like Blood”
3. „I Always Fall Apart”
4. „Pay My Debts”
5. „Tell Me (Live)”

Nie ma więcej wpisów