O tym jak nasi południowi sąsiedzi radzą sobie na festiwalowej mapie Europy, w ostatnich latach przekonywaliśmy się nieraz. Kolejnym mocnym dowodem jest tegoroczna edycja Colours of Ostrava. Do składu dołączają kolejni świetni artyści, w tym także polscy.

Do ogłoszonego już line up’u, w skład którego wchodzą m.in. Bjork, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, José González, The Cinematic Orchestra, Clean Bandit, Caribou czy Dillon, dołącza eletorniczne trio – islandzki zespół Vök. Grupa tworząca ciekawą mieszankę indie-electro i dream popu z charakterystycznymi islandzkimi naleciałościami, zadebiutowała dwa lata temu na konkursie młodych talentów w Islandii. Po odwiedzeniu holenderskiego festiwalu Eurosonic i rodzimego Iceland Airwaves przyszła kolej na Ostrave.

Z kolei polskie grono zasila owiany tajemnicą projekt BOKKA, czyli piątka muzyków, którzy nie wiadomo kim są i wszystko, co mają do powiedzenia zawarli w muzyce. Oprócz reprezentantów lebelu NextPop na scenie Color of Ostrava będzie można zobaczyć również Marikę okrzykniętą pierwszą damą polskiego dancehallu.

Festiwal odbędzie się między 16-19 lipca. Pełny program oraz informacje o imprezie można znaleźć na stronie www.colours.pl

Nie ma więcej wpisów