3   +   1   =  

Filmowy festiwal PKO Off Camera 2015 będzie jak co roku odbywał w Krakowie w dniach od 1 do 10 maja. Oprócz wpisanej w program uczty dla oczu zaplanowana jest także prawdziwa uczta dla uszu w postaci integralnego projektu Off Scena, promującego zarówno nowe i nieznane jeszcze wydawnictwa muzyczne, jak i zapraszającego największe gwiazdy światowej sceny. Podczas dziewięciu wieczorów w klubie Forty Kleparz zaprezentuje się ponad 20 zespołów – już pierwsze spojrzenie na oficjalny plakat wydarzenia (poniżej) pozwala stwierdzić, że zdecydowanie jest w czym (i kim!) wybierać i nawet najwybredniejsi znajdą dla siebie wielu doskonałych artystów.

Off Scenę 1 maja (piątek) zainauguruje znany coraz szerszej publiczności producent Piotr Kalicki wraz ze swoim projektem Hatti Vatti (live) feat. Misia Furtak oraz Stefan Wesołowski. Fanów klasycznego rock’n’rolla na pewno zadowolą występy Magnificent Muttley Bite the Buffalo oraz Bajzla . Niedziela z kolei będzie zarezerwowana dla pań: Marceliny, duetu Ivy&Gold oraz stonowanej melancholii w wykonaniu projektu Zimowa.

Poniedziałek rozpocznie z przytupem pochodzący z Wrocławia Atlas Like, który rozgrzeje publiczność przed występem Tomka Makowieckiego, próbującego ostatnimi czasy swoich sił również jako DJ. Kolejny dzień należeć będzie do jednego z headlinerów Off Sceny – formacji When Saint Go Machine oraz łódzkiego Sjón, czerpiącego swoje muzyczne inspiracje z wpływów skandynawskich.

W środę będą mieli okazję zaprezentować się GinGa, L.A.S oraz Pawilon Nocnych Zwierząt – lokalny krakowski projekt reprezentujący szeroko pojęty alternative rock. Pochodzący z Danii dream popowy projekt Sleep Party People, który może być kojarzony z charakterystycznymi króliczymi maskami, w połączeniu z duetem Jóga z Katowic gwarantuje czwartkowy wieczór pełen tajemnic i niepokoju.

W przedostatni dzień na scenie Fortów Kleparz wystąpią gitarowi We Were Evergreen oraz przebojowy Bobby The Unicorn, który w ubiegłym roku miał okazję zaszczycić swoją obecnością kilka polskich festiwali. Z kolei zwieńczeniem Off Sceny będzie Trupa Trupa, Erick Shoves Them in His Pocket oraz słowacka grupa Papyllon.

Jak widać – szykuje się niesamowita muzyczna uczta – zdecydowanie czas najwyższy rozpocząć odliczanie do festiwalu PKO OFF Camera i do zobaczenia w Krakowie!

Nie ma więcej wpisów