O tym, że Seattle muzyką alternatywną stoi wiadomo nie od dziś. I to nie tylko za sprawą Nirvany i słynnej wytwórni Sub Pop, ale też dzięki kultowej rozgłośni radiowej KEXP promującej nowe projekty. Teraz stacja łączy siły z katowickim OFF Festivalem, na którym pojawią jej przedstawiciele.

Dziesiąta, jubileuszowa edycja OFF Festivalu zapowiada się ciekawie nie tylko pod względem programu muzycznego, ale i inicjatyw towarzyszących. Do tej pory KEXP współpracowało jedynie z europejskim festiwalem Iceland Airwaves. Teraz przyszedł czas na polską imprezę. To szansa nie tylko dla samego festiwalu, ale i młodych wykonawców, którzy będą mieli możliwość zaprezentowania się amerykańskim słuchaczom.

Partnerstwo z OFF Festivalem w 2015 roku to dla nas w KEXP bardzo ekscytująca perspektywa, bo mowa o festiwalu ze znakomitym programem, w którym znaleźć można wybór najlepszych polskich zespołów, obok takich legend jak Patti Smith czy Ride oraz nowszych projektów, jak Run The Jewels. KEXP istnieje po to, by pomagać ludziom w odkrywaniu najwspanialszej muzyki, jaką gra się na ziemi. Nie możemy się doczekać, by z naszymi słuchaczami z całego świata podzielić się niesamowitymi odkryciami z Polski i nie tylko – mówi Kevin Cole, dyrektor programowy stacji.

Nie ma więcej wpisów