Największą przyjemnością dla każdego, kto śledzi festiwalowe ogłoszenia jest moment, kiedy nie może napisać ani jednego nieprzychylnego słowa na temat którejkolwiek z imprez. Największy ładunek takich pozytywnych emocji bez wątpienia daje kolejne odsłanianie kart przez gdański Soundrive Festival.

Dziś poznaliśmy nazwy kolejnych trzech ekip, które pojawią się we wrześniu w klubie B90. Tradycyjnie otrzymaliśmy je w niebanalny i mocno angażujący fanów sposób. Tym razem bawiliśmy się w detektywów. Bo odgadnięciu, na którym z muzycznych serwisów znajduje się kolejna wskazówka otrzymywaliśmy…komiks zdradzający kolejną porcję muzycznych doznań. Świetna zabawa gwarantująca uśmiech zamiast poniedziałkowej chandry.

Na Soundrive pojawią się: Peace uważani za wielką nadzieję indie rocka, porównywani do starszych kolegów z The Maccabees oraz gigantów gatunku, Amerykanów z Vampire Weekend. Do Polski przywiozą swój drugi album, wydany w lutym tego roku „Happy People”; The Wytches brytyjskie trio, które przez wiele lata eksperymentowało z brzmieniem. Ostatecznie po przeprowadzce do Brighton, przesiąknięci tamtejszym klimatem osadzili swoją muzykę w psychodelii; Thomston młody Nowozelandczyk, którego kariera zaczęła się na soundcloudzie. Obecnie pod skrzydłami osób odpowiedzialnych za sukces Lorde pracuje nad debiutanckim materiałem.

Dzisiejsi artyści dołączają do wcześniej ogłoszonych Temples, Glass Animals, Drenge, All We Are, East India Youth oraz Gengahr. Soundrive Festival odbędzie się w Gdańsku, w klubie B90 w dniach 3-5 września. Kolejne ogłoszenia jeszcze przed nami.

Nie ma więcej wpisów