25 kwietnia na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystąpi dwóch młodych, utalentowanych songwriterów: Fismoll oraz gość z Wielkiej Brytanii, SIVU.

SIVU to projekt Jamesa Page’a. Artysta  urodził się w sennym miasteczku St. Ives w hrabstwie Cambridge, z którego przeprowadził się do Londynu, aby rozwinąć swoją muzyczną karierę. Przełomem dla muzyka było poznanie Charliego Andrew, producenta odpowiedzialnego za płyty alt-J, który przekonał go do nagrania własnego materiału. Teledysk do utworu „Better Man Than He”, nakręcony przy użyciu skanera MRI, stał się sensacją w internecie. Debiutancki album SIVU „Something on High” wydała w październiku 2014 roku wytwórnia Atlantic Records.

Fismoll, czyli Arkadiusz Glensk, to wokalista, gitarzysta i kompozytor, którego twórczość porównywana jest do wykonawców takich jak Bon Iver czy Sigur Rós. W utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa. Jego debiutancka płyta „At Glade”, wydana w 2013 roku przez Nextpop, znalazła się w 10–tce najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej oraz była nominowana do Fryderyka jako Debiut Roku.

Kiedy: 25.04 (sobota)
Gdzie: Gdańsk, Teatr Szekspirowski (Bogusławskiego 1)
Start: 20:00
Wstęp: 30 zł

Nie ma więcej wpisów