Pete Tong to jedna z najważniejszych osobowości w świecie muzyki klubowej. Nazywany jest globalnym ambasadorem muzyki tanecznej, ikoną przemysłu muzycznego. Od ponad 25 lat kreuje w biznesie muzycznym nowe trendy, wywiera znaczacy wpływ na scenę dance.

Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz i lokalny DJ w brytyjskim Kent. Po wyjeździe do Londynu zaczął pracę dla London Records (podpisał kontrakt m.in. z Run DMC w decydującym momencie ich kariery). Założył też sublabel FFRR Records, wydając tak znaczących dla kultury klubowej wykonawców jak Orbital, Goldie, Brand New Heavies, Frankie Knuckles, Lil Louis, Armand van Helden.

Po wielu latach prowadzenia kultowych audycji w BBC Radio 1 (Pete Tong’s Essential Mix to wciąż najlepsze miejsce-trampolina na premierę nowego singla), Pete postawił na nowy etap w swej karierze, przenosząc się do Los Angeles. Tutaj bowiem – w USA – scena klubowa zaczyna swoją nową rewolucję w roku 2015, porównywalną do tej z lat 90. w Europie.

W audycji radiowej z tego tygodnia All Gone Pete Tong – Evolution / iHeart Radio pojawił się gościnny live-mix duetu AM2PM (Ola Kur aka Alec Sun Drae i Matt Kye). AM2PM zdobywa więc kolejne przyczółki w świecie house music – idąc odważnie do przodu, zachowując przy tym oryginalny vibe tej muzyki z lat jej największej świetności.

Występ (zawierający własne produkcje AM2PM oraz kilka klubowych klasyków) zbiegł się z kolejnymi dobrymi wieściami: najnowszy singiel duetu My Feelin’ wydany w Defected / Azuli wspiął się już na miejsce 6 listy Top 100 Traxsource!

Oli i Mattowi gratulujemy, czekamy na nowe single i kolejne sukcesy. O premierze Turn Me Out na Kingdom Kome Cuts niebawemw cyklu House -Nation Poland...

Tracklista live-miksu All Gone Pete Tong:

1. TEN WALLS ‚WALKING WITH ELEPHANTS’ /Label: Warner Bros/
vs MASSIVE ATTACK ‚UNFINISHED SYMPATHY’ LIVE topline
2. STEVEN STONE & AM2PM ‚CRAZY’ (ANDY LEE REMIX) /Label: Deep Deluxe/
3. AM2PM ‚MY FEELIN’ ‚ /Label: Azuli Records/
4. WAYNE DUDLEY & AM2PM ‚OVER’ (DOLLY ROCKERS REMIX) /Label: Conkrete Digital/
5. AM2PM & JEREMY JUNO ‚WITHOUT LOVE’ /Label: CDR/
6. AM2PM ‚SING IT’ (CODE 3000 DUB) /Label: Housesession Records/
7. MY DIGITAL ENEMY ‚DESIRE LIFE’ /Label: Vudu Records/
vs MJ COLE ‚BE SINCERE’ topline
8. THE SQUATTERS & AM2PM ‚NO GOOD’ /Label: CDR/

Nie ma więcej wpisów