Trio z Devon odsłania kolejne tajemnice siódmego studyjnego albumu. Tym razem szczęśliwcami, którzy jako pierwsi usłyszeli najnowszy kawałek Muse z „Drones” byli amerykańscy fani grupy, którzy w minioną sobotę pojawili się na koncercie w nowojorskim iHeart Radio Theather.

Muzycy podczas koncertu po raz pierwszy zagrali utwór pt. „Mercy”. Piosenka jest lekka i przyjemna – klimatem przywołuje na myśl „Starlight” z krążka „Black Holes and Revelations”. Skojarzenie to nasuwa się głównie za sprawą linii pianina budującej całą atmosferę utworu, który co jak co, ale bardzo łatwo wpada w ucho. Z pewnością świetnie sprawdziłby się na falach stacji radiowych – może właśnie „Mercy” będzie kolejnym singlem promującym „Drones”?

W ostatnich wywiadach zespół wspomina także o „mocniejszych utworach”, które znajdują się na „Drones”, a na koncertowe setlisty trafią dopiero po Download Festivalu, który jest dokładnie dzień przed koncertem Muse na Orange Warsaw Festival. Pewne jest to, że czego by panowie nie zagrali sam koncert – pomimo iż festiwalowy – będzie niesamowitym show. Siódmy album Bellamy’ego i spółki trafi na sklepowe półki już za niespełna miesiąc – na razie wszystko wskazuje na to, że ponownie otrzymamy dość eklektyczny krążek. Póki co, posłuchajcie koncertowego nagrania „Mercy” już teraz!

Nie ma więcej wpisów