Tegoroczna Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie pod względem muzycznym. W okolicach 13 czerwca zdecydowanie warto rozważyć wycieczkę na Górny Śląsk.

Impreza, a właściwie „rozruch maszyn”, rozpocznie się już w piątek wieczorem, 12 czerwca, wielkim tanecznym szaleństwem pod hasłem Industrial Rave, w Walcowni Cynku w Katowicach-Szopienicach. Organizatorzy zapraszają do wyjątkowej przestrzeni starej fabryki na prawdziwą „techno-szychtę”, wskrzeszając wspomnienia rave’ów rodem zza zachodniej granicy. Parkiet rozpalać będą SLPWK, RSS B0YS, Nervy oraz Terranova, a zwieńczeniem całości będzie set, który przygotuje Function, weteran undergroundowego techno.

Z kolei 13 czerwca w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich grupa Oberschlesiern zaprezentuje materiał z nowej płyty w wersji akustycznej. Przy wieżach szybowych KWK Polska w Świętochłowicach, wystąpi Józef Skrzek, którego koncert ma być dedykowany niedawno zmarłemu Janowi „Kyksie” Skrzekowi. Ilustracją występu będzie podświetlenie obu wież.

Wielki finał odbędzie się natomiast w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Po raz kolejny zaprezentują się ze swoim niezwykle docenionym projektem, wspólnie na jednej scenie MIUOSH, NOSPR i JIMEK. Z pewnością przestrzeń naziemnych instalacji Sztolni nada koncertowi jeszcze więcej magii. Pod koniec dla usatysfakcjonowania wszystkich zmysłów zostanie pokazany jeden z najlepszych laserowo-multimedialnych pokazów na świecie. Będą kolory, wodne ekrany i słupy ognia, jak kończyć to z przytupem.

Oczywiście muzyczne atrakcje to tylko oprawa do całego dnia odkrywania tajemnic przemysłu. Industriada daje unikatową szansę podejrzenia procesów produkcji i odwiedzenia miejsc nieczynnych w innych dniach. Jeżeli więc nie macie jeszcze pomysłu na drugi weekend czerwca to zagłębienie się w surowe, lecz jakże intrygujące przestrzenie może być dobrym pomysłem.

Nie ma więcej wpisów