To już oficjalne. Kolejnym singlem promującym siódmą studyjną płytę Muse jest kawałek pt. „Mercy”, który ostatnio zespół zaprezentował swoim fanom w nowojorskim iHeart Radio Theather.

Kiedy do sieci wyciekło koncertowe nagranie „Mercy” w pierwszym momencie utwór skojarzył mi się ze „Starlight”, jednak po bliższym się z nim zapoznaniu wydaje się być mieszanką typowo „muse’owych” chwytów singlowych – ma w sobie coś ze „Starlight”, „Resistance”, a nawet z „Neutron Star Collision” (dla przypomnienia – „Neutron Star Collision” zostało nagrane specjalnie dla jednej z części filmu „Zmierzch”). „Mercy” jest wręcz stworzona pod stacje radiowe – lekka, bardzo szybko wpadająca w ucho i na pewno świetna na koncerty. Klimatem oscyluje pomiędzy czwartym a piątym albumem trio z Devon.

Mimo, że z najnowszego krążka znane są już praktycznie cztery z dziesięciu utworów, ciężko powiedzieć czego tak naprawdę można spodziewać się po „Drones”. Matt Bellamy wspomniał w jednym z ostatnich wywiadów, że krążek będzie najlepszym albumem w ich karierze – czy oby na pewno? Przekonamy się o tym wkrótce. Premiera całości już za trzy tygodnie, a za niespełna miesiąc zobaczymy Bellamy’ego i spółkę na głównej scenie Orange Warsaw Festivalu.

Wraz z singlem zespół zaprezentował lyric video, które możecie zobaczyć już teraz!

Nie ma więcej wpisów