Świat jest pełen festiwali. Potężnych, wielkich samonapędzających się marek, mniejszych, bardziej alternatywnych i tych zupełnie małych. Zwykle stoją za nimi duże agencje koncertowe lub potężne międzynarodowe koncerny. W takich kombinacjach oprócz muzyki równie duże, bądź nawet większe znaczenie ma biznes. Dlatego tym większe zainteresowanie wśród miłośników muzyki na żywo wzbudzają tak zwane „oddolne” inicjatywy.

Już niedługo na krajowym rynku festiwalowym pojawi się kolejna taka inicjatywa. Warta uwagi z wielu powodów i bardzo bliska sercu Music is, ponieważ jej głównym organizatorem jest jeden z naszych redakcyjnych kolegów. Ł Festival startuje jako jednodniowa impreza będąca przeglądem najciekawszych młodych artystów z Polski. Organizatorzy zamiast celować w wielki format, zaoferują nam jedną scenę, z której popłyną najwyższej jakości, fascynujące dźwięki alternatywne.

Pierwszą grupą, która zaprezentuje się na scenie na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury jest Magnificent Muttley. Rockowe trio, które wielką karierę rozpoczęło wraz ze zwycięstwem konkursu młodych talentów w Jarocinie oraz zdobyciem nagrody Instytutu Adama Mickiewicza „Boarder Breaker”. Na początku maja światło dzienne ujrzała płyta „Rear Window”, album przy którym korzystali ze wsparcia współpracowników m.in. Queens of The Stone Age. Zagrali na takich imprezach jak Open’er, Coke Live, OFF czy Jarocin. Teraz swoje potężne rockowe uderzenie zaprezentują podczas Ł Festival.

Ł Festival odbędzie się 22 sierpnia w Łowiczu. Muzycy zagrają na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury. Music is z przyjemnością patronuje wydarzeniu.

Nie ma więcej wpisów