Muzycy z grupy Foals już w połowie zeszłego roku przyznali, że wchodzą do studia, aby nagrać następcę „Holy Fire”. Dziś muzycy podrzucili fanom krótki, bo zaledwie kilkunastosekundowy filmik, w którym na samym końcu słyszymy najprawdopodobniej fragment jednej z nowych kompozycji. Do tego sugestywny napis „FOALS 2015” – czyżby jeszcze w tym roku miał ujrzeć światło dzienne najnowszy album grupy?

Z pewnością byłaby to niesamowita frajda dla fanów zespołu, w tym tych z Polski – kto wie czy podczas Kraków Live Festival panowie nie podzielą się z nami choć jednym nowym kawałkiem?

W wywiadach powoli pojawiają się wzmianki odnośnie materiału jaki znajdzie się na nowym krążku. Yannis pytany o to, czy zespół zmieni stylistykę mówił: „Jestem prawie pewien, że na nowym albumie będzie w jakiś sposób inaczej. Myślę, że to coś w rodzaju siły napędowej zespołu – żeby każdy utwór trochę różnił się od pozostałych i posiadał swoje własne miejsce na płycie, ale jak będzie w rzeczywistości dopiero zobaczymy.” W innym z wywiadów opisywał nowe utwory jako kompozycje „cięższe i dziwniejsze”, tłumacząc jednocześnie to tym, że nagrywając nowy materiał wraz z pozostałymi muzykami z zespołu chcieli aby znalazło się na nim więcej skrajności niż na „Holy Fire”.

Nie ma więcej wpisów