Gdy zespół Foals opublikował na swoim profilu pierwsze zdjęcia i posty dotyczące pracy nad nowym albumem, wszyscy fani brytyjskiej grupy czekali kiedy usłyszymy premierowy singiel z ich czwartego wydawnictwa. Nikt jednak nie spodziewał się, że najnowszy krążek pojawi się tak szybko (a dokładnie 28.08 2015 roku) oraz tego, że tak prędko wyprzedzi go świeżutki utwór „What Went Down”.

Postać na zdjęciu, które od tygodnia ilustruje oczekiwania fanów co do nowego albumu „źrebaków”, przypomina dobrze znaną dziewczynkę z horrorów, a sam teaser piosenki jak i jej pierwsze dźwięki są bardzo niepokojące. „What Went Down”, to wedle zapowiedzi prezenterki radia BBC 1 Annie Mac „zdecydowanie najgorętsze nagranie”. Już w pierwszych sekundach utworu słyszymy charakterystyczny głos wokalisty Yannisa Philippakisa, któremu towarzyszy hałaśliwa gitara elektryczna oraz mocne bębny. Pierwszy riff na pewno zostanie bezbłędnie zidentyfikowany przez fanów zespołu, gitara to rasowi Foalsi. Pod koniec piosenki dźwięki przeszywają uszy coraz bardziej, hałas potęguje się aż do nagłego zakończenia.

Na antenie radia BBC 1, wokalista mówił, że utwór jest bardzo bestialski, a tworząc nową płytę muzycy czuli się jak drapieżniki na polowaniu. Według Yannisa praca nad całym albumem była hedonistycznym uczuciem. Brytyjczycy mają wrażenie, że najnowszy krążek jest ich najlepszym i porównują się od Woodiego Allena (frontman stwierdził, że tak jak i reżyser, dopiero w trakcie kariery zaczęli robić coś naprawdę dobrego). Pracując przy nowym materiale byli pewni sukcesu i dumni ze swoich nowych pomysłów.

Kolejnym albumem muzycy chcieli zaskoczyć nie tylko swoich sympatyków, ale również samych siebie. Wokalista zdradza, iż mimo tego, że utwór „What Went Down” tak samo jak „Inhaler” jest mocnym i przerażającym kawałkiem, to nie cała płyta będzie utrzymana w takiej stylistyce. Znajdą się także kompozycje przypominające „Late Night” czy „Spanish Sahara”.

Przypominamy, że zespół Foals wystąpi już dwudziestego sierpnia na Kraków Live Festival, podczas którego najprawdopodobniej będziemy mogli usłyszeć kilka utworów spośród 10 nowych kompozycji pochodzących z płyty „What Went Down”.

Tracklist:

1. What Went Down
2. Mountain At My Gates
3. Birch Tree
4. Give It All
5. Albatross
6. Snake Oil
7. Night Swimmers
8. London Thunder
9. Lonely Hunter
10. A Knife In The Ocean

Nie ma więcej wpisów