Od ostatniego studyjnego albumu wrocławskiej grupy Mikromusic minęło już 2 lata. Liczne koncerty związane z płytą „Piękny Koniec” oraz utwory takie jak: „Takiego Chłopaka” czy „Sopot” sprawiły, że zespół zyskał jeszcze większą rzesze fanów, z którymi tworzy niesamowitą więź. Od 2013 roku w życiu Mikromusic wiele się wydarzyło, przede wszystkim grupa wydała swój album koncertowy zatytułowany „Mikromusic w Capitolu” oraz rozpoczęła pracę nad kolejnymi kompozycjami. Jedną z nich poznajemy właśnie dzisiaj.

Utwór „Krystyno”opowiada o niedoszłej teściowej czego dowiadujemy się z kulinarnej warstwy tekstowej oraz z refrenu, gdzie Natalia Grosiak delikatnym głosem śpiewa „Krystyno, nigdy nie będę Twoją synową”. Warstwa muzyczna, wzbogacona o solo fortepianu oraz chórki w końcowej części kompozycji, wprowadzają odbiorcę w lekki stan oniryczny. Cały utwór, liryczny i nieco mroczny zapowiada kolejny album zespołu, który ukaże się już we wrześniu.

Przypominamy także, że grupę Mikromusic można wspierać przy realizacji teledysku do singla „Krystyno”, za pomocą portalu wspieramkulture.pl

Nie ma więcej wpisów