Jeden z najbardziej oczekiwanych powrotów tego roku staje się faktem. The Dead Weather właśnie zapowiedzieli nadejście swojego trzeciego krążka. Niestety, zespół nie będzie promował swojego albumu podczas trasy koncertowej. Chętni zobaczyć ich na żywo, bądź liczący na powrót do Polski, muszą obejść się smakiem.

Nowy materiał nosić będzie tytuł „Dodge & Burn”. Na zapowiedzianym na wrzesień krążku znajdzie się 12 nowych utworów, spośród których cztery usłyszeć można już było na singlach z Vault Packages dostępnych za pośrednictwem strony Third Man Records („Buzzkill(er)”, „It’s Just Too Bad”, „Open Up (That’s Enought)”, „Rough Detective”). Supergrupa nagrywała nowy krążek podczas sporadycznych, wolnych chwil. Na sesje nagraniowe w Nashville spotykali się będąc mocno zaangażowanymi w inne swoje projekty. Właśnie z racji tych zobowiązań grupa nie zdecydowała się na tournée.

Z okazji nowej płyty pojawi się kolejna paczka Vault #25 z „Dodge & Burn” na żółtym winylu, alternatywną okładką autorstwa Roba Jonesa, plakatem oraz singlem „I Feel Love (Every Million Miles)” / „Cop and Go”. Dodatkowo znajdzie się tam jeszcze talia kart z członkami zespołu oraz przypinka.

Nie ma więcej wpisów