Już w przyszły piątek startuje Melt! Festival! Dziewiętnasta edycja tego saksońskiego festiwalu muzyki elektronicznej rozpocznie się od czwartkowego before, na którym to zaprezentuje się sześć grup.

O 19:00 czwartkowy wieczór otworzy Bouncé Knowles – również Knowles go zamknie, grając o 3:15 45 minutowego seta. Poza tym na scenie zaprezentują się, w kolejności: Pollyester, Trevor Horn Band, Hercules and Love Affair, Santigold i Gorgon City – wszystko to na scenie nazwanej Intro Tent.

W piątek do dyspozycji uczestnicy festiwalu mieć będą już pięć scen – dzień ten zapoczątkuje Markus Kavka o 15 na Big Wheel Stage. Całego dnia do zobaczenia mamy na mainstage m.in. Tove Lo, Mogwai i Nilsa Frahma, na Gemini Stage Claptone, Hudsona Mohawke i A-Trak, Desperados Melt! Selektor zawładną Jamie xx, Bonobo i Autechre, a Intro Tentem Sizarr i La Roux. Na Big Wheel Stage wystąpi jeszcze choćby o 5 nad ranem Alan Fitzpatrick zamykając pierwszy dzień festiwalu.

Fitzpatrick swojego seta skończy o 7 – i wtedy uczestnicy mogą przenieść się na Sleepless Floor, gdzie sobotę rozpocznie Job Jobse swoim trzygodzinnym występem. Tego dnia na scenie głównej pojawią się Giorgio Moroder, Kylie Minogue czy Jon Hopkins, na Gemini Stage Young Fathers i Evian Christ, na Big Wheel Stage XXXY czy Kink. Scena Desperados Melt! Selektor należeć będzie do The Orb, Roberta Kocha i Zenker Brothers, a Intro Tent do Tocotronic i Die Nerven. Sobotę zakończą równocześnie Ryan Elliot i Raphael Dincsoy na dwóch różnych scenach.

Ostatniego dnia festiwalu nad ranem na Sleepless Floor pojawia się Pete Tong, a główna scena jest należy do Ride czy Alt-J. Gemini Stage to siedziba Howling, Damiana Lazarusa i Alle Farben, a Big Wheel Stage – Soul Clap czy Niny Kravitz. Intro Tent rozpocznie o 18 koncertem Joy Wellboy, a zakończy o 1 Toro Y Moi. Festiwal skończy się czterogodzinnym setem Ellen Allien na Sleepless Floor.

Czego jeszcze możecie się spodziewać na Melt! Festival w Ferropolis? Cała rozpiska tutaj!

Nie ma więcej wpisów