Już w ten weekend rozpoczyna się kameralny i bardzo klimatyczny Tatarak Music Festival. Klimatyczny po pierwsze ze względu na miejsce występowania (zalew Piaski-Sczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim), a po drugie ze względu na swoje oblicze muzyczne – deep house’owe, alternatywne brzmienie.

10-11 lipca na trzech scenach zobaczymy takich artystów, jak: Ania Dąbrowska, Baasch, Bogucki, Kamp!, klubowy duet Last Robots, Mooryc, Bokka, Oxford Drama, czy Rebeka. Na uwagę zasługuje również niemiecki producent Thyladomid, dla którego 2015 jest rokiem poważnego debiutu płytowego – w marcu do sklepów wszedł album „Interstellar Destiny”. Bardzo osobista LP jest efektem doświadczenia, jakie artysta zbierał przez prawie 10 lat swojej działalności, jest to też bardzo osobliwe wydawnictwo, gdyż każdy track opisuje jakąś sytuację z naszej ludzkiej egzystencji tu na ziemi. Jeżeli lubicie pokontemplować to ta przygoda z pewnością jest dla was.

Kolejny artysta, na którego warto zwrócić uwagę, ma pewną konotację z Thyladomidem, gdyż łączy ich ta sama wytwórnia – Diynamic. Mowa tutaj o Magdalenie, która stojąc za sukcesem labela oraz należącego do Diynamic klubu Ego, raczej nie zawracała sobie głowy serwowaniem muzyki znad deków. Obecnie pierwsza dama wytwórni próbuje swoich sił jako DJ rozkręcając się nie tylko w samym Ego, ale również Watergate, Pacha czy na Ibizie.

Wielbiciele mroczniejszych dźwięków niech już szykują się na występ Agents OF Time – włoską formację założoną przez trio: Andrea Di Ceglie, Fedele Ladisa oraz Luigi Tutolo. Zadebiutowali w 2013 roku, ale już na ich koncie dwie EP-ki oraz długogrający album. W swoich produkcjach miksują muzykę elektroniczną z ambientem, techno oraz muzyką progresywną.

Organizatorzy zadbali również o odpowiedni chillout – w sobotę w ciągu dnia będzie można bawić się na plaży z okazji przedfestiwalowego before, zaś w niedzielę na Beach Stage odbędzie się impreza na zakończenie. Uczestnictwo w before i after jest całkowicie za darmo.

Kiedy: 10-11 lipiec (piątek-sobota)
Gdzie: Ostrów Wielkopolski, Zalew Piaski Szczygliczka (ul. Plażowa 10)
Start: 19:00
Wstęp: 79 PLN (karnet 2 dni)

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów