Już 16 lica rozpocznie się kolejna edycja jednego z najważniejszych festiwali na muzycznej mapie Europy. Na przybyłych do czeskiej Ostrawy czekają aż 4 dni i 12 scen z różnorodną muzyką, której jednak motywem przewodnim jest szeroko pojęta alternatywa i elektroniczna, a wszystko to odbędzie się w niecodziennym, postindustrialnym otoczeniu nieczynnych hut. Festiwal ten stanowi idealne uzupełnienie Open’era. Wszystko, czego zabrakło w Gdyni, znajdziecie tutaj, niespełna 40 km od polskiej granicy.

Kolejną mocną stroną Ostravy jest line-up. Podczas tegorocznej edycji wystąpią takie zespoły i artyści jak m.in.: Björk, jeden z headlinerów tegorocznego Glastonbury i Open’era – Kasabian, St. Vincent, Caribou, Rudimental, Owen Pallett, Clean Bandit, Swans.

Nie zabraknie również polskich akcentów – na jednej ze scen pierwszego dnia pojawi się enigmatyczna BOKKA, czyli jeden z najciekawszych debiutów 2013 roku na polskim rynku muzycznym. Oprócz zamaskowanych artystów, kolejnego dnia pojawi się młody elektroniczny duet The Dumplings, którego chyba przestawiać nikomu nie trzeba.

Najciekawsze koncerty:

16 lipca: Björk, Caribou, BOKKA
17 lipca: Kasabian, St. Vincent, The Cinematic Orchestra, Swans
18 lipca: Owen Pallett, Rudimental, Clean Bandit, The Dumplings
19 lipca: Mika, Vök, The Mispers

Nie ma więcej wpisów