Mysłowicki festiwal Behind The Trees przyciąga już nie tylko ze względu na świetny line up, ale też inicjatywy towarzyszące temu wydarzeniu. Tym razem przygotowano coś dla młodych kapel.

Organizatorzy wychodzą na przeciw startującym na muzycznej scenie zespołom i dają im szansę na zaprezentowanie swoich możliwości w konkursie Freshblood in the forest. Warto powalczyć, bo do zdobycia jest pełen pakiet, który pomoże kapeli zaistnieć przed szerszą publicznością. Miniona edycja konkursu okazała się szczęśliwa dla Young Stadium Club.

Udział w konkursie mogą wziąć zespoły, które nie mają podpisanej umowy fonograficznej. Do pierwszego etapu (od 24 czerwca do 9 sierpnia) należy zgłaszać się poprzez aplikację konkursową na Facebookowym profilu Behind The Trees. Równolegle trwać będzie głosowanie internautów, którzy wybiorą finałową dziesiątkę zespołów. Zespoły z największą ilością głosów przejdą do drugiego etapu (od 10 sierpnia do 23 sierpnia). Zwycięzcę wybierze jury w składzie: Borys Dejnarowicz, Mariusz “Smolo” Smolarek, Mietall Waluś oraz Przemek Kubajewski.

Do wygrania jest współpraca z Sony Music Poland, występ na festiwalu w 2016 roku, warsztaty Akademii Menedżerów Muzycznych, 3 dni w Studio Radioaktywni, realizacja profesjonalnego teledysku oraz 3 miesięczna współpraca z agencją prasowo-promocyjną Iron Media.

Na tegorocznej edycji festiwalu w Mysłowicach wystąpią m.in. Nosowska, WarsawBombs, Rita Pax czy Pogodno.

Nie ma więcej wpisów