Dr. Dre to ikona amerykańskiego rapu, którego albumy „The Chronic” (1992) i „2001” (1999) to niewątpliwie klasyki gatunku. Od wydania płyty „2001” słuchacze rapu i fani artysty czekali na – wielokrotnie wspominany przez wielu muzyków – album „Detox”, który ostatecznie nie ukazał się i – jak powiedział sam Dr. Dre – nie ukaże się nigdy.

Na szczęście Dr. Dre w końcu uraczył słuchaczy nową produkcją. Jego najnowszy materiał to krążek „Compton”, który ukazał się wczoraj. Na wydawnictwie uznanego producenta udzielili się m.in. Kendrick Lamar, Eminem, Xzibit, Snoop Dogg, The Game czy Ice Cube. Współproducentem płyty jest DJ Premier.

Tak prezentuje się tracklista wspomnianej płyty:
1. „Intro”
2. „Talk About It” (feat. King Mez & Justus)
3. „Genocide” (feat. Kendrick Lamar, Marsha Ambrosius & Candice Pillay)
4. „It’s All On Me” (feat. Justus & BJ the Chicago Kid)
5. „All In a Day’s Work” (feat. Anderson Paak & Marsha Ambrosius)
6. „Darkside/Gone” (feat. King Mez, Marsha Ambrosius & Kendrick Lamar)
7. „Loose Cannons” (feat. Xzibit & COLD 187um)
8. „Issues” (feat. Ice Cube & Anderson Paak)
9. „Deep Water” (feat. Kendrick Lamar & Justus)
10. Jon Connor – „One Shot One Kill” (feat. Snoop Dogg)
11. The Game – „Just Another Day” (feat. Asia Bryant)
12. „For the Love of Money” (feat. Jill Scott & Jon Connor)
13. „Satisfiction” (feat. Snoop Dogg, Marsha Ambrosius & King Mez)
14. „Animals” (feat. Anderson Paak)
15. „Medicine Man” (feat. Eminem, Candice Pillay & Anderson Paak)
16. „Talking To My Diary”

Album zainspirowany jest najnowszym film F. Gary’ego Graya „Straight Outta Compton”, który opowiada o legendarnej grupie N.W.A. Kolektyw współtworzył również Dr. Dre. Amerykańska premiera filmu już 14 sierpnia.

N.W.A (Niggaz Wit Attitudes) to legendarny westcoastowy skład, którego największa aktywność przypada na lata 1986-1991. Grupa przez wielu uznawana jest za jeden z najważniejszych składów w historii rapu. Kolektyw ma na koncie dwa studyjne albumy: „Straight Outta Compton” (1988) i „Niggaz4Life” (1991).

„Straight Outta Compton” to film poświęcony wspomnianej ekipie. Obraz wyreżyserował wspomniany F. Gary Gray, twórca filmów tj. „Desperatki”, „Negocjator”, „Odwet”, „Włoska robota” czy „Be Cool”. Członków N.W.A grają: Jason Mitchell (Eazy-E), Corey Hawkins (Dr. Dre), Aldis Hodge (MC Ren), O’Shea Jackson Jr. (Ice Cube) i Neil Brown Jr. (DJ Yella).

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu:

Nie ma więcej wpisów