Krakowska impreza przechodzi w tym roku małą rewolucję, a każda kolejna związana z nią informacja wydaje się byc ciekawsza od poprzedniej. Tym razem poznaliśmy szczegóły projektu Sztuka. Jedno z najciekawszych dzieci agencji Alter Art, dokonale nam znany z Open’era projekt przybliżający kulturę festiwalowiczom pojawi się także w Krakowie.

Podcza Kraków Live Festival na Błoniach będziemy mogli obejrzeć specjalną wystawę Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOCAK. W specjalnej muzealnej przestrzeni zobaczymy ponad 30 eksponatów zebranych pod wspólnym szyldem „Miejsce”. Wystawę zainspirował teren festiwalu, przejęta na rzecz kultury przestrzeń miejska. Oprócz tego MOCAK zaprasza również do swojej dziedziby, gdzie dla zaopaskowanych wejściówki w specjalnej cenie jedynie 5 zł.

Cztery inne instytucje przygotowały także spacjalne oferty dla festiwalowiczów odpoczywających w Krakowie po muzycznych emocjach. Muzeum Narodowe otwiera swoje drzwi prezentujać wystawy zarówno stałe jak i czasowe. Muzeum Historyczne zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych, zaś w dniach 20-21 sierpnia oferuje festiwalowiczom nie lada gratkę, zwiedzanie Fabryki Schindlera i podziemi rynku. Muzem Inżynierii zaprasza do zwiedzania wystaw stałych oraz w sobotę, na spacer Szlakiem Techniki w dzielnicach Kazimierz i Podgórze. Cricoteka natomiast zaprezentuje zwiedzającym wystawę sztuki Tadeusza Kantora oraz instalację Christiana Boltanskiego „W mgnieniu oka”.

Kraków Live Festival już za niespełna dwa tygodnie. Oprócz Sztuki obecna będzie oczywiście muzyka. Programowi przewodzą Kendrick Lamar i grupa Foals. Szykuje się fantastyczny weekend w Krakowie.

Nie ma więcej wpisów