BBC Radio 1 to prawdopodobnie jedna z najważniejszych stacji radiowych na Wyspach Brytyjskich. Na jej antenie przez wiele swój autorski program prowadził Zane Lowe. To tutaj, przy zapowiedzi legendarnego DJ’a świat po raz pierwszy usłyszał o wielu muzykach, którzy teraz cieszą się statusem megagwiazdy. Mniej znany, ale równie fascynujący jest południowe pasmo Live Lounge.

Wielokrotnie za pośrednictwem Music Is mogliście poznać nagrania nagrania z tego programu. Zaproszone do Live Lounge gwiazdy oprócz udzielania krótkiego wywiadu grają specjalny, akustyczny set. W jego ramach pojawia się jedna piosenka autorska, zwykle aktualny singiel. Drugim kawałkiem jest cover. Ta druga wzbudza największe emocje, gdyż nie raz artyści „podkradli” sobie wzajemnie utwory tworzać ich zupełnie nowe, bardzo ciekawe wersje. W końcu gdzie indziej moglibyście usłyszeć „Wrecking Ball” Miley Cyrus w wykonaniu sióstr HAIM lub Hoziera kradnącego Arianie Grande „Problem”.

Wrzesień 2015 będzie należał właśnie do świetnego cyklu BBC Radio 1′ Live Lounge. Każdemu z trzydziestu dni wrześnie towarzyszył będzie inny artysta. Oznacza to aż trzydzieści nowych, interesujących coverów. Wszystkie postaramy się dla Was pokazać. Ponizej możecie sprawdzić jakich artystów usłyszymy na falach radia BBC w kolejności od 1 do 30 września.BBC Radio 1's Live Lounge

Nie ma więcej wpisów