Cicho było przez ostatnie lata o The Invisible, ale powiedzmy sobie szczerze – to nie jest grupa, która zbyt często pojawiała się na pierwszych stronach muzycznych magazynów i brylowała na muzycznych portalach. W tym czasie muzycy pracowali jednak z innymi artystami, będąc członkami ekipy m.in. Jessie Ware, Adele, Polar Bear, Petite Noir czy Lianne La Havas. Londyńskie trio dowodzące przez Dave’a Okumu nie zamierza jednak dłużej milczeć jako zespół i oto po nieco ponad trzech latach od wydania albumu „Rispah” pojawia się ich pierwsze nowe nagranie.

Stylistycznie „Easy Now” odbiega nieco od dotychczasowego dorobku grupy i na tle ich dwóch cięższych albumów brzmi dość niecodziennie. Okumu tak mówi o samym utworze: George Clinton once said, „funk is anything you need it to be to save your life”. We have always agreed. Serenading the unseen has become easier now.

Utwór jest częścią sesji nagraniowej do nowego krążka grupy, który zostanie wydany nakładem Ninja Tune. Póki co brak jakiejkolwiek przybliżonej daty dla tego wydawnictwa, jednak można mieć nadzieję, że ujrzy ono światło dzienne jeszcze w tym roku.

Nie ma więcej wpisów