Jest ich czterech, pochodzą z Glasgow, ale najwyraźniej nie mają ambicji aby stać się kolejną wyspiarską indie sensacją, Tijuana Bibles preferują ostrzejsze i bardziej surowe brzmienia, ich znak rozpoznawczy to grube riffy, których nie powstydziliby się sami the Black Keys. Szkocka grupa czerpie pełnymi garściami z amerykańskiego rockowego grania nie unikając przy tym prawdziwego, soczystego bluesa.

Panowie mieli już okazję pokazać się szerszej publiczności podczas Isle of Wight Festival i T in the Park gdzie zagrali dwa razy z rzędu. Te występy zaskarbiły im sympatię publiczności oraz mediów, które wychwalały ich za dziką energię sceniczną, teraz zespół rusza w europejską trasę, w ramach której zagra także w Polsce. 10 września grupa zjawi się w Poznaniu, a 24 tego samego miesiąca zaprezentują się w Rzeszowie.

Zanim tu jednak zawitają, ukaże się ich kolejna EP-ka – „Ghost/ Dance/ Movement”. Premiera wydawnictwa przewidziana jest na 4 września, a już teraz można słuchać promującego go singla – „Ghost Dance”.

Nie ma więcej wpisów