Przed nami czwarta edycja festiwalu Soundrive. Gdańskiej imprezie śmiało można przypisać jednocześnie rolę podsumowania mijającego sezonu festiwalowego oraz wstępu do kolejnego. Wielu z artystów, których zobaczymy na scenach klubu B90 będzie z pewnością podbijało programy największych imprez plenerowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Tegoroczny line-up to nowa definicja powiedzenia „dla każdego coś miłego”. Podczas trzech dni usłyszymy synth-pop, rock, punk, psychodelię czy odmienianą przez wszystkie przypadki elektronikę. Zapewniamy jednak, że w Gdańsku warto pojawić się dla każdego z ogłoszonych wykonawców oraz dla niepowtarzalnego klimatu tej imprezy. Z ogromnym trudem wybraliśmy dla Was kilku, szczególnie polecanych przez nas wykonawców.

Glass Animals

Brytyjscy magicy indie rocka. Nie będzie to pierwsza wizyta chłopaków w Polsce. W listopadzie zeszłego roku ich wizyta w Warszawie choć zebrała bardzo dobre recenzje, przyciągnęła zaskakująco małą publiczność. Frekwencji w Gdańsku spodziewam się nieco większej. Naprawdę warto bliżej zapoznać się z koncertową odsłoną niezwykle klimatycznej, wręcz intymnej płyty „ZABA”. Pulsujące dźwięki gitar Glass Animals wprowadzą w trans każdego zebranego pod sceną.

Thomston

Młody chłopak z Antypodów, który już niedługo zatrzęsie synthpopową sceną na całym świecie. Po raz pierwszy podzielił się z szerszą publicznością, kiedy na początku 2014 roku zamieścił swój materiał w serwisie soundcloud. EP-ka ta nie uszła uwadze nowozelandzkich speców od wyszukiwania młodych talentów, dzięki czemu teraz czekamy na oficjalny, długogrający debiut. Thomston to przede wszystkim ciekawe i prawdziwe teksty o tym, co trapi młodego człowieka oraz świetne podkłady będące efektem romansu popu z elektroniką i r’n’b.

Vaults

Londyńskie trio prezentujące niezwykle klimatyczny pop. Wokół zespołu unosi się wciąż aura pewnej tajemniczości. Powinno to jednak być tym bardziej zachęcające do pojawienia się w B90 i poznania ich osobiście. Przepiękny głos wokalistki sprawi, że chwile spędzone z Vaults będą wręcz bajeczne.

Peace

Grupa z prawdopodobnie jednym z największych dorobków płytowych spośród gwiazd, które pojawią się w Gdańsku. Ich niedawno wydany drugi album w zamierzeniu miał uchwycić niepowtarzalny klimat muzyki granej na żywo. Misja zakończona zdecydowanym sukcesem. Brzmienie Peace to niczym nieskrępowana radość, entuzjazm i odrobina szaleństwa. Potężny ładunek energii, który poderwie do tańca każdego to idealny sposób, na zakończenie festiwalu.

Jóga

O ich muzycznych inspiracjach napisali już chyba wszyscy. Po pierwszym dźwięku z repertuaru duetu Jóga wiadomo, że mamy do czynienia z muzyką niebanalną i nietuzinkową. Oto przed nami dwóch młodych gości o wrażliwości tak niespotykanej, że aż zaskakującej. Swoimi małymi dźwiękowymi dziełami sztuki hipnotyzują, obezwładniają i roztapiają serca. Ich koncert podczas Soundrive to absolutne must-see.

MIN t

Martyna Kubicz bardzo silnie zaznacza swoją obecność w polskiej branży muzycznej. Choć ze swoim projektem MIN t zwiedziła już największe festiwale w Polsce, nadal próbuje docierać ze swoją muzyką do każdego fana w każdym miejscu. To, co ma im do zaoferowania, to potężna, przydymiona elektronika z elementami house’u. Wraz z głosem wprawia każdego w pogrążony w transie taniec.

Nie ma więcej wpisów