Nowy, trzeci album Marceliny Stoszek jest już w drodze. W środę artystka zapowiedziała na swojej stronie facebook nadchodzący krążek pt. „Gonić burzę”. Premiera materiału odbędzie się już za niecały miesiąc, tj. 9 października.

„To już moja trzecia płyta, jestem więc trochę zestresowana, ale też podekscytowana, bo zdecydowanie weny i pomysłów nie brakuje. Mam bardzo dobry czas twórczy, mnóstwo pomysłów, które w połączeniu ze zdobytym podczas ostatnich lat doświadczeniem w studiu jak i na scenie, znajdą swoje ujście właśnie w tym krążku” – mówi sprawczyni całego zamieszania. Płyta ma być dużym artystycznym skokiem w przód. Tytuł i same melodie, które znajdą się na wydawnictwie mają dokładnie odzwierciedlać stan ducha, osobowość i obecną muzyczną drogę artystki.

Potwierdzeniem słów okazał się wypuszczony wczoraj singiel „Nie mogę zasnąć”. Kawałek zaskakuje brudnymi gitarami i nieco niepokojącym, jak na dotychczasową twórczość Marceliny, klimatem. Za nową odsłoną stoi Robert Cichy – producent, który współpracował już z Marceliną podczas wydawania pierwszej płyty. „Jest to piosenka o bezsennych nocach kiedy nie wiesz czy już śpisz czy jeszcze nie, bo ciągle coś cię wybudza, a zarazem przed oczami ma się te dziwne, niepołączone ze sobą historie i obrazy jak z Hitchcock’a. Muzyka też jest trochę cięższa, stąd taka inspiracja” – tłumaczy artystka.

Nie ma więcej wpisów