Do tego, że koncerty trio z Devon – Matt’a Bellamy’ego, Dominica Howarda oraz Chrisa Wolstenholme’a – to w pełni zaaranżowane, przepełnione techniką, wizualizacjami, a nawet pirotechniką przedstawienia zarówno fani jak i anty-fani grupy zdążyli przywyknąć. Teraz jednak Muse zapowiada trasę koncertową, która ma być największym wydarzeniem w ich karierze.

W poprzednich latach sceny podczas tras promujących poszczególne albumy wyposażone były w niezliczoną ilość rozwiązań technicznych. Podczas promocji „The Resistance” zespół występował na scenie z trzema ruchomymi wieżami, po „The 2nd Law” przyszedł czas na ruchomą piramidę zbudowaną z samych ekranów, zaś podczas tournée stadionowego podczas występów na scenie pojawiał się nawet robot. Teraz Muse idzie o kolejny krok naprzód inspirując się nieco trasą koncertową U2 sprzed kilku lat. Mianowicie podczas Drones World Tour zespół wystąpi na 360-stopniowej scenie, która zostanie postawiona dokładnie w centrum stadionu. Scena ma mieć kształt strzały zakończonej z każdej strony grotem, a centralna część ma być obrotowa. Ruchoma część sceny ma wykonywać jeden pełen obrót w ciągu godziny, a twórcy zapowiadają, że koncerty będą na tyle długie, że scena wykona minimum dwa pełne obroty. To jednak nie wszystko – firma zajmująca się obsługą techniczną całego wydarzenia pracuje nad programem, który pozwoli sterować całym rojem dronów – jaka właściwie miałaby być rola tych urządzeń jeszcze nie wiadomo.

Ciekawe jest to, że jak wynika z informacji w internecie podawanych przez sam zespół, po raz pierwszy nad wizualną oprawą całej trasy koncertowej nie pracuje Tom Kirk – wieloletni przyjaciel zespołu i „człowiek od wszystkiego” – twórca wspomnianych wcześniej wież, czy piramidy z czasów „The 2nd Law”. Tym razem nad oprawą pracować będzie Moment Factory – twórcy tras takich artystów jak Nine Inch Nails, Madonna czy Imagine Dragons.

Nie ma więcej wpisów