Jaki festiwal rządzi jesienią na Śląsku? Oczywiście Ars Cameralis. Dawkowane ogłoszenia tylko zaostrzają apetyt na to wyjątkowe wydarzenie. Niedawno zostały przedstawione szczegóły dotyczące jego otwarcia, przy którym będzie okazja zjechać pod ziemię!

Otóź 8 listopada odbędą się dwa inauguracyjne koncerty. Dla amatorów bardziej klasycznych brzmień w Filharmonii Częstochowskiej pokaże się Amadeus Chamber Orchestra of Polish Radio pod batutą Agnieszki Duczmal. Z kolei amatorzy tanecznego elektropopu nie powinni przegapić występu formacji John Wellboy. Belgijska grupa, zagra nie byle gdzie, bo 320 metrów pod ziemią, w zabrzańskiej Zabytkowej Kopalni Guido. Będzie podwójnie gorąco!

Oczywiście to nie koniec, program festiwalu cały czas się klaruje. Oprócz katowickich koncertów Ariela Pinka (16 listopada) i Keatona Hensona (27 listopada – czatujcie na bilety, pula ma się pojawić w połowie października) będzie dane posłuchać także Fismolla. Artysta promujący wydany w czerwcu drugi album zawita w ramach festiwalu do chorzowskiego klubu Szuflada 15. Ars Cameralis to wydarzenie interdyscyplinarne stąd na uczestników czekają również wystawy czy spotkanie literackie. Aż ciekawość zżera w oczekiwaniu na kolejne informacje.

Nie ma więcej wpisów