Już 22 listopada w warszawskiej Cafe Kulturalna odbędzie się jedyny w Polsce koncert połączonych sił Suuns i Radwana Ghazi Moumneha aka Jerusalem In My Heart. Muzycy wystąpią w stolicy w ramach promocji wspólnego krążka zatytułowanego po prostu „Suuns and Jerusalem in My Heart”.

Pomimo różnorodności gatunkowych ich muzyczne drogi połączyły się. Grająca indie-rocka i nie wychylająca się poza typowe składu gitara-bas-klawisze-perkusja linearne i rytmiczne struktury melodii kapela z początkiem 2012 roku spędziła 7 dni na wspólnej sesji z libańskim twórcą mieszanki tradycyjnych bliskowschodnich motywów i awangardowych brzmień. Spotkanie zaowocowało piosenkami o zróżnicowanym brzmieniu, łączącym analogowe syntezatory, wpływy arabskie i wrażliwą elektronikę. Efekty swojej pracy postanowili wypuścić dopiero w tym roku. Płyta spotkała się z ciepłym przyjęciem mediów muzycznych.

Warszawski występ będzie okazją do zweryfikowania jakości materiału. Suuns i Jerusalem In My Heart podkreślają jednak, że podczas koncertów zależy im głównie na odtworzeniu pełnej wzajemnej otwartości atmosfer, która obecna była podczas nagrywania płyty.

Kiedy: 22.10 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)
Start: 21:30
Wstęp: 30/35 PLN

Nie ma więcej wpisów