Gdański statek kosmiczny SpaceFest! już po raz piąty wchodzi na orbitę w pierwszy weekend grudnia. Tymczasem organizatorzy poszerzają skład tegorocznej edycji imprezy o kolejnych artystów.

Do ogłoszonych już zespołów dołączają Lights That Change – propozycja dla fanów eterycznego dreampopu i shoegazu’e, dźwięków 4AD i pięknych damskich wokali oraz DYN – garażowo-psychodeliczny, eksperymentalny duet lo-fi z Niemiec. Z kolei polską reprezentację zasila trójmiejska, alternatywna grupa Folder, która powraca na jeden koncert w ramach festiwalu, by zagrać materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Red Lof” wydanej w 2009 roku. Oprócz „Ref Lof” będziemy mieli okazję usłyszeć utwory z pierwszej EPki „Inside”.

Na deser DJ Dr. Switchoff zaserwuje eklektyczne sety DJ-skie z tym, co najlepsze i najgorsze w dziwnej muzyce z całego świata, wykorzystując zepsuty sprzęt hi-fi, radzieckie syntezatory analogowe, nagrania terenowe czy niezidentyfikowane obiekty dźwiękowe.

Do tej pory ogłoszono już legendarne The Telescopes, fińską grupę Kairon; IRSE!, TAU – projekt Shauna Nunutzi z formacji Dead Skeletons, a także śląski projekt Zimowa i pochodzące z Krakowa Łotry.

Nie ma więcej wpisów