Jakiś czas temu w londyńskim metrze pojawiły się plakaty przedstawiające tajemniczy kształt. Przyzwyczajeni do teasingowych kampanii promocyjnych fani bardzo szybko odkryli, że owa grafika to zapowiedź nadchodzącego albumu Coldplay. Dziś te informacje zostały potwierdzone razem z kolejnymi szczegółami płyty oraz, co najważniejsze, z nowym singlem.

„A Head Full Of Dreams” będzie siódmym w dyskografii zespołu albumem. Pierwszy raz dowiedzieliśmy się o nim około rok temu, kiedy Chris Martin porównał materiał do siódmej części sagi o Harrym Potterze. Na fanów padł blady strach, w końcu „Insygnia Śmierci” były zamknięciem sagi o małym czarodzieju. Czy tak samo „A Head Full Of Dreams” będzie zamknięciem sagi Coldplay? Przekonamy się już niebawem.

Dziś cieszymy się nowym singlem. „Adventure Of A Lifetime” to pozytywny, ciepły kawałek zachęcający do tańca. Można w nim odnaleźć echa dawnego stylu grupy, tego sprzed nieco kontrowersyjnego momentami „Ghost Stories”. Zarówno w promocji jak i brzmieniu całość przypomina kolorową, nieco jarmarczną epokę „Mylo Xyloto”. Miejmy nadzieję, że w związku z tym czeka nas kolejna, tak wielka trasa koncertowa.

Wśród gości na „A Head Full Of Dreams” pojawią się między innymi Beyoncé oraz Noel Gallagher. Poniżej sprawdźcie tracklistę, okładkę oraz singiel. Album pojawi się w sprzedaży 4 grudnia.

A Head Full Of DreamsTracklista „A Head Full Of Dreams”:

1. „A Head Full of Dreams”
2. „Birds”
3. „Hymn for the Weekend”
4. „Everglow”
5. „Adventure of a Lifetime”
6. „Fun” (ft. Tove Lo)
7. „Kaleidoscope”
8. „Army of One”
9. „Amazing Day”
10. „Colour Spectrum”
11. „Up&Up”

Nie ma więcej wpisów