Pierwsza odsłona tego nowego wydarzenia na festiwalowej mapie Polski odbyła się w sierpniu. Wtedy mieliśmy okazję zobaczyć m.in. znakomite Bohren & Der Club Of Gore czy Origami Arktika. Już na początku grudnia odbędzie się jesienno-zimowa edycja z niemniej ciekawym programem.

Little Festival za cel postawił sobie promowanie muzyki kreatywnej i ambitnych zjawisk muzycznych obecnych w kulturze europejskiej, szczególnie niemieckiej. Wydarzenie ma prezentować artystów wybitnych, niekonwencjonalnych, z wyższej półki łącząc jednocześnie jakość i innowacje. I tak między 11 a 13 grudnia Gdańsk na jeden weekend stanie się stolicą muzyki niezależnej. Wśród potwierdzonych artystów znalazł się jeden z najważniejszych, najbardziej proroczych, mitycznych i oryginalnych niemieckich zespołów, pochodzący z Hamburga FAUST, dziś zaliczany już do legend krautrocka. Po raz pierwszy w Polsce przy okazji tego wydarzenia pojawi się też austriacko-niemiecki projekt QLUSTER + LUMA.LAUNISCH VISUALS , czyli jednej z pierwszych i najważniejszych niemieckich grup elektronicznych, poszukujących zupełnie nowych brzmień i kierunków w muzyce.

Również po raz pierwszy pojawi się AUTOMAT – projekt gitarzysty EINSTÜRZENDE NEUABUTEN i DIE HAUT. W festiwalowym programie znalazł się również zespół, Ścianka, który swój koncert miał zaplanowany w B90 tego samego dnia. Nieco mistycyzmu i mrocznego napięcia na scenie wniesie SHE SPREAD SORROW, czyli Alice Kundalini. Polską scenę reprezentować będą dwa projekt przygotowany specjalnie na potrzeby festiwalu – SAM-SVEERG będzie wynikiem spotkania wielu niezwykłych postaci z różnych światów, między innymi Stockhausena i Tymona Tymańskiego pod kierownictwem Mieervug Sveerga.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa rzeźb zwanych Blejwinami, wykonanych z najróżniejszych cząstek materii uratowanych od anihilacji – przede wszystkim ze stali i części znalezionych na złomie. Wszystkie koncerty będą odbywały się w trzech miejscach – klubie B90, Garnizonie Kultury i Gdańskim Teatrze Szekspirowskim). Informacje o festiwalu można na bieżąco śledzić na wydarzeniu.

Nie ma więcej wpisów