Plotki o tej wizycie od jakiegoś czasu rozgrzewały internet. Nie tylko w kontekście koncertu Polsce. Mówiło się o dużej, letniej trasie koncertowej oraz o najgorętszym headlinerze festiwalowego sezonu 2016. Okazało się, że trasa, pierwsze od 2008 roku, odbędzie się, tylko w innym terminie. The Cure ruszą na muzyczny podbój Starego Kontynentu jesienią 2016.

Legendarni Brytyjczycy prawie 40 lat działalności stali się kategorią samą w sobie. Zaczynali od punkowych brzmień, aby w toku ewolucji, krocząc przez meandry różnych odmian rocka dotrzeć do swojej własnej definicji stylu i brzmienia, będącej wybuchową mieszanką wszystkiego, co w muzycznym świecie dostępne. Ostatni album wydali w 2008 roku. Od tamtej pory grali pojedyncze koncerty festiwalowe, jednak nie zdecydowali się na pełnoprawną trasę koncertową. Dziś ogłoszono, że w 2016 roku odbędzie się pierwsze po ośmioletniej przerwie trasa zatytułowana po prostu „The Cure Tour”. Jednym z jej przystanków będzie Polska, konkretnie Łódź, Atlas Arena. Zespół wystąpi tam 20 października.

Na uwagę zasługuje także świetny support. W tej roli wystąpi brytyjski zespół The Twilight Sad. Szkockie trio istnieje już od 2003 roku, jednak największą uwagę skupiło na sobie wydanym w 2014 roku albumem „Nobody Wants to Be Here and Nobody Wants to Leave”.

Nie ma więcej wpisów