Niedzielny występ Bokki w Krakowie był koncertem wyjątkowym, przede wszystkim dlatego, że są to ostatnie dni tego klubu, a przynajmniej w tym miejscu, w którym on się obecnie znajduje. Pierwszy ich występ na którym byłam również odbył się w Fabryce i w obu tych przypadkach udało im się wypełnić, niemałą, salę.
Bokka jest świetnym składem koncertowym, ich energia, aranżacje i moc która się z tego bierze nigdy nie zawodzą. Element tajemniczości i futurystyczne maski także robią swoje, to wszystko są części składowe dobrego show.
Krakowski koncert był częścią trasy promującej drugie wydawnictwo tego oryginalnego składu i z tego powodu biorą się jedyne zastrzeżenia co do jego jakości. Chodzi o to, że po rewelacyjnym debiucie oczekiwania były wysokie, a przeciętny drugi krążek raczej im nie sprostał, siłą rzeczy więc koncert nie mógł mi się podobać aż tak jak te wcześniejsze.
Zespół poukładał piosenki w coś w stylu setów, najpierw tylko i wyłącznie nowy materiał, później trochę z debiutu, a na koniec mieszanka, plus tradycyjnie cover „Love Will Tear Us Apart”.
Zaczęli od otwierającego ostatnie wydawnictwo „Unspoken”, które za sprawą ciężkiej gitary zrobiło piorunujące wrażenie. „The Savage”, „Let It” czy „So Empty 2” również były świetnie zagrane, ale jako blady cień tego co dobre w twórczości Bokki, już nie zachwyciły mnie w tym samym stopniu.
Kiedy już przeszli do starych piosenek rozczarowali odrobinę minimalistyczną wersją „Town of Strangers”, albumowa aranżacja jest najlepszym co może być i okrojenie jej nie wpływa pozytywnie na odbiór.
Z nowych kawałków bardzo dobrze wybrzmiał „Right Here” – jeden z jaśniejszych punktów nowego albumu. Warto było też czekać na bis, bo doborem kawałków zamykających występ zespół nie zawiódł, wybrzmiały wtedy mój ulubiony „Violet Mountain Tops” oraz jak zawsze porywający „K&B”. Pomimo lekkiego spadku formy na nowej płycie Bokka wciąż jest jednym z lepszych składów koncertowych w Polsce i warto przychodzić na ich występy, aby doświadczyć ich profesjonalizmu i tej niesamowitej energii.

Nie ma więcej wpisów