Od ostatnich letnich festiwali minęło już wystarczająco dużo czasu, by pustkę po nich wypełnić nowymi ogłoszeniami na przyszły rok! Kilka minut po 19:00 dyrektor artystyczny katowickiego Off FestivalArtur Rojek w audycji GH+ radiowej Trójki podał pierwsze nazwiska jedenastej już edycji wydarzenia.

Line-up festiwalu został wzbogacony o: Napalm Death, Sleaford Mods, Machinedrum i Beach Slang.

Napalm Death od 36 lat pozostają wierni brutalnemu grindcore’owi, który to funkcjonuje jako narzędzie walki zespołu z nierównościami społecznymi, skorumpowanym światem polityki oraz złowrogimi korporacjami. Duet Sleaford Mods doskonale wpisuje się z kolei w nurt eklektyzmu, łącząc w swojej twórczości wpływy hip-hopu, panku, rave’u i black metalu, przywodząc jednoczesne skojarzenia z Wu-Tang Clanem i Guns’n’Roses.
Fanów glitchu i IDM-u na pewno zelektryzowała informacja o zaproszeniu na OFF Festival Machinedruma – wizjonera spod szyldu Ninja Tune, który ostatnio współpracuje z Jimmym Edgarem i Praveenem Sharmą (projekty JETS, Aden, Sepalcure), ale na koncie ma również duety z Azealią Banks i Jimmym Lidellem. Beach Slang to kwartet z Pensylwanii, oscylujący między rockiem a punkiem, jesienią 2015 wydał swoją debiutancką płytę, którą na pewno będzie promował na katowickim festiwalu.

Nie potwierdziły się niestety plotki o występie Caribou i Anohni, ale nie traćmy nadziei – kto wie, czym zaskoczą nas organizatorzy Off Festivalu w przyszłym roku?

Artur Rojek dodał także, że jedenasta edycja festiwalu rozpoczyna nową dekadę i choć organizatorzy będą próbowali rzucić na OFF nowe światło, to nie zrezygnują jednocześnie z przyświecającej im zawsze zasady, że to przede wszystkim czas na odkrywanie muzyki.

Przypominamy, że Off Festival odbywać się będzie od piątku – 5 sierpnia do niedzieli – 7 sierpnia 2016, tradycyjnie już w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Karnety trafiły już do sprzedaży: do 29 lutego można je kupić w promocyjnej cenie 230 złotych. Opcja Early OFF – dla użytkowników OFF Sklepu to 180 zł. Cóż dodać więcej? Obecność obowiązkowa!

Nie ma więcej wpisów