2   +   1   =  

Święta za pasem, a organizatorzy największych polskich festiwali raczą nas najlepszymi prezentami w postaci ogłoszeń. Na początku tygodnia poznaliśmy pierwszych wykonawców na OFF Festival. Nie trzeba było długo czekać, a w sposób nawiązujący do premiery Gwiezdnych Wojen, kolejny rzut artystów zapowiedział Open’er Festival.

Nawiązując do słynnego filmowego zaklęcia: „Niech moc będzie z tobą”, wszyscy liczyli na naprawdę mocne ogłoszenie. Mimo znanych i szanowanych nazwisk, wielu festiwalowiczów z nadzieją szukało wciąż czegoś dla siebie. Apetyty rozpalił z pewnością nowy sponsor – Orange, który co dopiero w ubiegłym tygodniu dokonał zaskakującego coming outu. Być może już dzisiaj nieprzekonani znaleźli wyczekiwane dla siebie ogłoszenia. Do Florence + The Machine, Red Hot Chili Peppers, Sigur Rós i innych dołączyło CHVRCHES, zespół, który w Gdyni wystąpi po raz pierwszy. Autorzy wydanej w tym roku płyty „Every Open Eyey” zaprezentują się 2 lipca na Tent Stage. Oprócz nich, pierwszego dnia, pojawi się PJ Harvey, która szykuje podobno nowy materiał.

Warto dodać, że dokładnie wczoraj wyczerpała się największa w historii Open’era pula biletów Early Bird Tickets. Od dzisiaj obowiązują karnety w regularnej cenie.

Nie ma więcej wpisów