Ogłaszamy wszem i wobec, że 6 lutego szykuje się najważniejszy rytuał 2016 roku, a Katowice otwierają wtedy swoje wrota na napływające zewsząd dźwięki techno i ambientu. W murach Międzynarodowego Centrum Kongresowego zagoszczą takie elektrotuzy jak Efdemin, Lucy, Superpitcher, gwarantując ponad 12 godzin muzycznej uczty.

Taneczni maratończycy będą mogli znaleźć ujście swojej energii w Sali Słonecznej – oświetlanej (jak można się domyślić) dźwiękami najlepszego sortu techno, które zapewnią nam: DJ-e z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Polski i Włoch. Intensywnych wrażeń dźwiękowych dostarczać będą Superpitcher (mocny filar wytwórni Kompakt) i legendarny Efdemin, łączący w swoich setach melancholijne minimal-housowe konstrukcje z field recordings i psychodelicznym acid-bassem. Lucy aka Luca Mortellaro, urodził się co prawda we Włoszech, ale od dawna związany ze środowiskiem berlińskim, z jednej strony celując w jak najbardziej taneczne sety oraz nie pozbawiając ich jednocześnie refleksyjności i abstrakcji. Eklektyzm w organizacji seta wyznaje także pochodzący ze Stanów Danny Daze, swoje produkcje opisując jako rozpięte między elektroniką a italo disco i instrumentalnym downtempo pomiędzy. Rezonuje to z jego nieustającymi potrzebami eksperymentowania z gatunkami, co jednocześnie jest według niego esencją bycia muzykiem.
Swoistym kontrapunktem do szaleńczego tempa będzie zaś kobiecy akcent na Sali Słonecznej – występ ADY, o której Tino Hanekamp pisze, że nawet najbardziej zaawansowany kłębek nerwów zamienia w kojącą otwartość. Krakowską szkołę techno zaprezentują z kolei Chino i B.Baran.

Równowagę we wszechświecie elektro zapewni ambientowa i nieco spokojniejsza Sala Księżycowa, zdominowana przez twórców rodzimych. Królować tam będą szumy, zgrzyty i trzaski, w wykonaniu podszytego ambientem Fischerle, Łukasza Dziedzica i Wojciecha Kucharczyka jako formacja Iron Noir, sama opisująca swoją twórczość w niespotykanych gatunkach postetno, posthouse, postdark i yes wave. Oprócz tego na dokładkę AARPS i Palcolor, tworzący na oldschoolowych analogach i inspirujący się w swojej twórczości dokonaniami Legowelt oraz Autechre.

Jedno jest pewne – trzymamy za słowo organizatorów i bawimy się od zmierzchu do świtu, a nawet dłużej!

Poniżej szczegółowy line-up:
Sala Słoneczna/ Solar Room
Danny Daze / US
Superpitcher / DE
Efdemin / DE
Lucy / ITA
Ada / DE
B.Baran & Chino / PL

Sala Księżycowa/ Lunar Room
Fischerle / PL
Palcolor / PL
IRON NOIR / PL
AARPS / PL

Kiedy: 06.02.2016 (sobota)
Gdzie: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (plac Wojciecha Kilara 1)
Start: 18:00
Wstęp: 60 zł (do końca roku)

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku

Nie ma więcej wpisów