Wielkimi krokami (a może krokwiami?) nadchodzi trzecia zimowa edycja SnowFest Festival, który łączy fanów tanecznej muzyki elektronicznej i sportów ekstremalnych. Jedni i drudzy spotkają się w Zakopanem 5 i 6 lutego 2016, gdzie czekać będzie na nich prawdziwa moc atrakcji.

Pierwszymi ogłoszonymi artystami przyszłorocznej edycji są bowiem Roots Manuva, Chase and Status, Andy C i Purple Disco Machine.
Pierwszy z nich to legenda rapu, który łączy w swoich utworach także dancehall i dub. Na swoim koncie ma współpracę między innymi z DJ Shadowem, Coldcutem czy UNKLE, a w październiku ukazał się jego dziewiąty album zatytułowany „Bleeds” – na pewno podczas występu Roots Manuva w Polsce zaprezentuje całkowicie nowe kawałki.
Chase & Status w swojej twórczości próbują udowodnić, że drum’n’bass wbrew temu, co mówią na mieście nadal istnieje i ma się dobrze. Od 2003 – roku, w którym duet powstał, wydali trzy albumy, a kolejny czeka na swoją premierę właśnie w lutym 2016.
Andy C to specjalista od jungle i jednocześnie rezydent legendarnego klubu Fabric w Londynie. Występuje na największych imprezach z muzyką taneczną na całym świecie i coś musi być na rzeczy, skoro magazyn „DJ Mag” co roku umieszcza go na swojej liście najlepszych DJ-ów świata.
Purple Disco Machine wystąpi w Polsce po raz pierwszy właśnie na SnowFest! Prekursor gatunku deep funk dzięki utworowi „My house” zyskał światową popularność, a ostatni „Love” znalazł się w top 10 na Beatporcie. W rocznym podsumowaniu 2015, portal Oprócz Beatport doceniły go także inne portale: Traxsource umiescil PDM na miejscu pierwszym w kategorii house!

Nie zabraknie też reprezentantów rodzimej sceny muzycznej w postaci energetycznej formacji Łąki Łan i duetu Flirtini, znanych z niepowtarzalnego cyklu imprez oraz autorów cyklu kompilacji „Heartbreakes & Promises”.

Oprócz koncertów na dwóch scenach muzycznych organizatorzy przygotowali też zawody Big Air oraz Slope Style w snowboardzie oraz oczywiście niezapomniane afterparty w pawilonie skoczni.

Rok temu na festiwalu wystąpili między innymi: Dub Pistols i Dreadzone, a dwa lata temu Last Robots, Dominique Young Unique i Krafty Kuts. Edycja w 2016 również zapowiada się wyśmienicie, zważając w szczególności na fakt, że przed świętami czeka nas nowy rzut artystów, którzy również pojawia się na początku lutego w Zakopanem. Stay tuned!

Kiedy: 5-6.02.2016 (piątek, sobota)
Gdzie: Zakopane, Wielka Krokiew
Start: 16:00
Wstęp: Dwudniowy TWO DAYS – 40 zł, całofestiwalowy 2 DAYS & NIGHTS – 80 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów