Fala plotek spowodowana niespodziewanym „powrotem” po pięciu latach ze świątecznym utworem „Christmas Will Break Your Heart” wydaje się mieć swoje rozwinięcie. LCD Soundsystem miało reaktywować się z okazji festiwalu Panorama. Wszelkie plotki zdementowali menedżerowie labelu DFA Jonathan Galkin i Kris Peterson, jednak wszystko wskazuje na to, że było to mydlenie oczu.

The New York Times donosi, iż jednym z headlinerów Coachelli ma być formacja Murphy’ego. Gdyby plotki okazały się prawdziwe, a sprawa wygląda poważnie, byłby to pierwszy koncert od 2011 i występu w Madison Square Garden, a także sensacyjny i bez wątpienia oczekiwany powrót. Należy pamiętać, iż kończąc działalność lider formacji pozostawił otwartą furtkę jeśli chodzi o ewentualny powrót: „To nic wielkiego, żaden dramatyczny koniec – rozmawialiśmy o tym, że jeśli w ciągu pięciu lat nadal chcielibyśmy grać, to zrobimy to”.

Zamieszanie wokół nadchodzącej edycji Coachelli nie kończy się jedynie na LCD Soundsystem. Emocje rozgrzewają inne plotki dotyczące Guns N’Roses, którzy w składzie ze Slashem i Axlem Rosem mieliby być drugim headlinerem. Póki co mówi się jedynie o spekulacjach, jednak pojawienie się na stronie zespołu okładki pierwszej płyty, a także krótkie, koncertowe spoty wyświetlane w kinach przed nowymi Gwiezdnymi Wojnami sugerują, że szykuje się coś większego. Mówi się także jakoby Guns N’Roses mieli zagrać w przyszłym roku 25 stadionowych koncertów.

Line-up imprezy, która 15-17 i 22-24 kwietnia odbędzie się tradycyjnie w kalifornijskim Indio, poznamy w przyszłym tygodniu.

Nie ma więcej wpisów